• autor: admin, 2018-10-28 18:54

...

SZAROTKA UHERCE - ORZEŁ BAŻANÓWKA 1:1 (0:0)

Bramka : F. Pańko

W spotkaniu na szczycie tej kolejki, Orzeł wywozi 1 punkcik z bardzo trudnego terenu. Pierwsza połowa to przewaga Orła. Pierwsza klarowna dla naszej drużyny to sytuacja M. Wilczyńskiego który mocno strzela z 15 metra lecz piłka minimalnie przelatuje obok słupka. Kolejna szansa naszej drużyny to dobitka M. Żebrackiego gdzie bardzo dobrze spisał się bramkarz miejscowej drużyny który rzucił się na piłkę i w ostatniej chwili wybronił strzał. Kolejna szansa to dośrodkowanie Romerowicza i zapachniało "samobójem" lecz również doskonale ratuje skórę miejscowym ich bramkarz który wyłapuje piłkę na linii bramkowej. Gospodarze ani przez chwile nie zagrozili naszej bramce. Wynik 0:0 po pierwszych 45 minutach i był to wynik niesprawiedliwy.

Drugą połowę zaczynamy bardzo źle dużo chaosu w naszym wykonaniu, drużyna Szarotki mocno nas przycisnęła i od razu stworzyli sytuacje bramkową gdzie napastnik gospodarzy przyjął piłkę w polu karnym minął obrońcę Orła, który ratując jeszcze wybicie piłki fauluje go i sędzia dyktuje rzut karny dla Szarotki. Do piłki podszedł zawodnik gospodarzy i strzela obok słupka. Ta radość naszych zawodników nie trwała za długo po nie strzelonej jedenastce ponieważ minutę później gospodarze wychodzą na prowadzenie. Piłka zagrana z rzutu wolnego do której najwyżej wyskakuje zawodnik Uherzec i strzałem w długi róg daje prowadzenie miejscowym. Kolejne minuty to nawałnica zespołu Szarotki na naszą bramkę wszystkie zagrożenia stwarzał zawodnik Szarotki bardzo mocnymi wyrzutami z autu które bardzo trudne były dla naszego bloku obrony. Dwie "setki" gospodarzy w przeciągu 5 minut mogły przeważyć losy spotkania. Na nasze szczęście wyszliśmy obronną ręką. Od 70 minuty dalej przejmujemy inicjatywę na boisku dużo strzałów na bramkę Szarotki lecz wszystko kończyło się na bramkarzu miejscowych. Orzeł otwiera się w 80 minucie gdzie K. Leś przechodzi do pomocy i gramy trójką w obronie. Gospodarze postraszyli nas w tych ostatnich minutach, gdzie kilkakrotnie wyszli z przewaga zawodników lecz wszystko kończyło się na T.Kalityńskim, Ł. Sabacie i D. Romerowiczu którzy dzielnie bronili dostępu do naszej bramki. W 92 minucie wyrzut z autu wykonał M. Wilczyński piłkę przedłużył P. Kalityński a F. Pańko strzałem w okienko ucisza całe Uherce. Przed meczem remis byłby stratą punktów dla obydwu drużyn. Ten dzisiejszy podział punktów wywalczony w 92 minucie smakuje jak zwycięstwo.