Co za Cosmos ...

• autor: admin, 2018-09-10 17:11

...

ORZEŁ BAŻANÓWKA - COSMOS NOWOTANIEC 0:4 (0:1)

Bardzo ciekawie zapowiadający mecz miał się odbyć w Bażanówce, świadczy o tym zgromadzona ilość kibiców która zjawiła się na naszym stadionie. Spotkanie zaczyna się od naszej dominacji wysoki pressing zawodników Orła przekłada się na 2 stałe fragmenty gry czyli rzuty rożne a raz rzut wolny bezpośredni. Nie mija 3,4 minuty spotkania goście wybijają piłkę na naszą połowę, złe ustawienie naszego stopera wykorzystuje napastnik Cosmosu który wybiegł na czysta pozycję. Całą sytuację chcąc ratować nasz obrońca fauluje napastnika na 17 metrze za co został ukarany czerwonym kartonikiem. Od 5 minuty cały plan na to spotkanie rozsypuje się jak domek z kart, tym samym musimy zmienić swoje ustawienie. Od 10 minuty przegrywamy 0:1 dośrodkowanie w pole karne i z 5 metrów piłkę strzałem głową kieruje pomocnik gości. Po czerwonej kartce oraz po stracie bramki Orzeł zaczął grać troszkę ostrzej gdzie było dużo fauli jak i różnych nie potrzebnych zagrań. Grając w 10 stwarzamy sobie 4 naprawdę dobre sytuacje do wyrównania. Kolejno swoje szanse nie wykorzystali M. Wilczyński po zagraniu Kowalczyka, F. Pańko po dośrodkowaniu Wilczyńskiego, kolejna próba Mirka i kapitalnie broni bramkarz wybijając na rzut rożny. W samej końcówce pierwszej odsłony F. Pańko pośpieszył się ze strzałem gdzie miał lepiej ustawionego Kowalczyka który miał przed sobą pusta bramkę. Goście również nie próżnowali i stwarzali sobie dobre okazje a bardzo dobrze spisywał się nasz bramkarz Szymon Pielech który potrafił zatrzymywać strzały zawodnika który jeszcze 2 lata temu strzelał bramki na poziomie 3 ligi. Szymon wybronił nam 3 stu procentowe sytuacje które dawały nam wiarę w drugą część spotkania.

Drugie 45 minut to duża przewaga gości którzy po zmianach w swoich szeregach podnieśli jeszcze więcej na szybkości swoich akcji co się z czasem odbiło tym, że graliśmy całe spotkanie o jednego zawodnika mniej. W 60 minucie tracimy bramkę po "bombie" Laskowskiego gdzie Pielech został bez szans na jakąkolwiek obronę. Widać już było, że najlepiej dla nas ten mecz mógłby się już zakończyć. Ale znając naszych zawodników cały czas goniliśmy do przodu strzelić przynajmniej bramkę honorową. Dobra akcja S. Kowalczyka i strzał zbyt czytelny dla bramkarza gości. Dobitka Wilczyńskiego ląduje na bramkarzu który w ostatniej chwili rzucił się na piłkę. Goście prowadząc swoją grę punktują nas w kolejnych swoich sytuacjach strzelając kolejno 3 i 4 bramkę. Do zmniejszenia rezultatu spotkania szanse miał F. Pańko lecz jego strzał z rzutu karnego broni bramkarz Cosmosu. W drugiej połowie również wielkie brawa należą się Pielechowi za kapitalne interwencje.

Spotkałem dzisiaj kolegę który jeździ na mecze Cosmosu i powiedział mi że jechał do Bażanówki na fajny mecz. Po chwili rozmowy powiedział mi, że czerwona kartka zabiła to spotkanie bo pierwsze 5 minut zapowiadało się bardzo ciekawie. Było minęło.